Fransızca

Eğitimler > Özel Dersler > Fransızca

Fransızca

Fransızca

FRANSIZCA KURSU
Dünyada yaklaşık olarak 200 milyon insan Fransızca bilmektedir.Başta Fransa olmak üzere Kanada, Belçika, İsviçre, Afrika, Lüksemburg ve Monako ve daha birçok ülkede konuşulur. Fransızca birlik içerisinde İngilizce ve Almancadan sonra en sık konuşulan 3. dildir.
Fransızcayı, doğru ve kalıcı bir şekilde öğrencilerimize aktarmak için açtığımız Fransızca kurslarımıza  DİLMERK  farkıyla katılabilirsiniz.

FRANSIZCA SEVİYELERİ
Başlangıç Seviyesi (ELEMENTAIRE) 
Bu seviyede  Fransızcaya genel bir giriş yapılır. Telaffuza seslere alışkanlık edinilir. Öğrenci basit cümlelerle kendini genel olarak ifade edebilir.Somut ihtiyaçlarının karşılanmasını hedefleyen alışılagelmiş günlük ifadeleri ve çok temel tabirleri anlayabilir ve kullanabilir. Kendisini ve diğerlerini tanıtabilir ve yaşadığı yer, tanıdığı insanlar ve sahip olduğu şeyler gibi kişisel ayrıntılar hakkında sorular sorabilir ve bu konulardaki soruları cevaplayabilir. Karşısındaki kişi yavaş ve açık konuştuğu ve kendisine yardımcı olmaya hazır olduğu takdirde basit ölçüde etkileşimde bulunabilir.

Orta Seviye 1 (PRE-INTERMEDIARE) 
Öğrenci yakın ilgisinin bulunduğu alanlarla; örneğin  temel kişisel ve ailevi bilgiler, alışveriş, yerel coğrafya, iş gibi  tabirleri ve sıkça kullanılan ifadeleri anlayabilir. Bildik ve alışılagelmiş konularda basit ve doğrudan bilgi alışverişi gerektiren basit ve rutin işlerde iletişim sağlayabilir. Kendi geçmişi ve yakın çevresiyle ilgili bilgileri ve temel ihtiyaçlarıyla ilgili konuları basit ifadelerle tanımlayabilir.

Orta Seviye 2 (INTERMEDIARE) 
Öğrenci düzenli olarak işte, okulda, boş vakitlerinde  karşılaştığı alışılagelmiş konular hakkındaki açık standart bilgilerin ana fikirlerini anlayabilir. Yabancı dilin konuşulduğu bir bölgede seyahat ederken ortaya çıkabilecek durumlarda kendi işini görebilir. Aşina olduğu veya özel ilgisinin bulunduğu konularda basit bağlantı kurulmuş metinler oluşturabilir. Deneyimleri ve olayları, hayalleri, ümitleri ve hırsları tanımlayarak fikir ve planlar hakkında kısaca sebep ve açıklamalar sunabilir.

Orta Seviye 3 (INTERMEDIARE 2) 
Öğrenci  kendi uzmanlık alanındaki teknik tartışmalar da dahil olmak üzere somut ve soyut konulardaki karmaşık metinlerin ana fikirlerini anlayabilir. Anadildeki konuşmacılarla büyük ölçüde zorlanmadan düzenli etkileşim sağlayabilecek bir akıcılık ve doğallık seviyesiyle karşılıklı etkileşimde bulunabilir. Birçok konuda açık ve ayrıntılı metinler oluşturabilir ve güncel bir konu hakkındaki bir görüş açısını çeşitli seçeneklerin avantaj ve dezavantajlarını sunarak açıklayabilir.

İleri Seviye (AVANCE) 
Öğrenci birçok zorlayıcı ve uzun metni anlayabilir ve buradaki gerçek anlamı çıkarabilir. Anlamları çıkarmak için çok fazla görünür araştırma yapmadan kendisini akıcı ve doğal bir şekilde ifade edebilir. Yabancı dili, sosyal, akademik ve profesyonel amaçlar doğrultusunda esnek ve etkin bir şekilde kullanabilir. Karmaşık konularda yapı kalıplarını, bağlaçları ve bağlı araçları kontrollü bir biçimde kullandığını göstererek açık, iyi yapılandırılmış ve ayrıntılı metinler oluşturabilir.

Etiketler