Almanca

Eğitimler > Özel Dersler > Almanca

Almanca

Almanca

GENEL ALMANCA 
Almanca dilini hayatın her bölümünde kullanmak istiyorsanız Genel Almanca kursu sizin için idealdir.

GENEL ALMANCA SEVİYELERİ
A – Elementare Sprachverwendung (A1 und A2)
B – Selbstständige Sprachverwendung (B1 und B2)
C – Kompetente Sprachverwendung 

A1 (Elementare Sprachverwendung)
Bu seviyeyi başarıyla tamamlayan katılımcı, günlük hayata dair basit cümleler kurabilir ve kısa metinleri okuyup yazmayı öğrenir. Kendini diğer kişilere tanıtabilir. Yaşadığı yer, sahip olduğu nesneler ve tanıdığı kişilerle ilgili basit bilgiler alabilir ve verebilir. Kendisi ile yavaş ve anlaşılır şekilde konuşulduğunda başlangıç düzeyinde iletişim kurabilir. 

A2 (Elementare Sprachverwendung)
A2 seviyesini başarı ile tamamladığınız takdirde çalışma hayatıyla ve kişilerle ilgili basit bilgileri anlayabilirsiniz. Randevu kararlaştırma, davet gibi basit içerikli mektupları anlayabilir, alıştığınız dil kalıplarıyla kısa metin ve komutlardan gereken bilgileri çıkartabilirsiniz. Alışılan dil kalıplarıyla iş alanına dönük basit soruları yanıtlayabilir ve soru sorabilirsiniz..

B1 (Selbstständige Sprachverwendung)
B1 seviyesini başarı ile bitirdiğiniz takdirde standart mektupları ve metinleri anlayabilirsiniz. Yüz yüze veya telefon görüşmelerinde karşıdaki kişiye, kendiniz, şirketiniz, şirketinizin faaliyetleri, ürünleri ve süreçleri hakkında bilgiler verebilirsiniz. İşyerinizde alıştığınız cümle kalıplarına dayanarak kararlar verebilir, aynı zamanda karşılıklı sözleşebilirsiniz. Standart teklif alımı ve sunumu yapabilir, bildiğiniz konularda duruma göre basit çizelge açıklamalarıyla kısa ve kolay metinler yazabilirsiniz.

B2 (Selbstständige Sprachverwendung)
B2 seviyesini başarı ile tamamladıktan sonra çalışma hayatıyla ilgili karmaşık bilgi içeren konuşmaları ve sunumları ana hatlarıyla anlayabilirsiniz. Firmayla ilgili kapsamlı raporların, dokümanların, sunumların, pazarlıkların, sözleşmelerin ana içeriklerini anlayabilirsiniz. İş akışları ve süreçlerini tanımlayabilir, açıklayabilir, konuşma ve sunumların ana içeriklerini anlatabilirsiniz. Standart formel yazıları kendi başınıza hazırlayabilir, branşınız ile ilgili metin yazabilirsiniz. Kendinizi açıkça ifade edebilir ve mükemmel bir gramer yorumlama becerisine sahip olursunuz. Alışkın olduğunuz durumlarda aktif bir şekilde tartışmalara katılabilir, belli bir bakış açısından karşıt görüşlerini savunabilirsiniz. Uzun konuşmaları, televizyon programlarını ve filmleri takip edebilirsiniz. 

C (Kompetente Sprachverwendung)
Günlük hayatta ve mesleğinde Almanca kelimeleri düşünmesine gerek kalmadan aniden hissettiklerini ifade edebilir, karmaşık ve çok uzun parçaları okuyup anlayabilir. İleri seviyedir.Sınavlar: ): Prüfung Wirtschaftsdeutsch International, Prüfung Wirtschaftsdeutsch International, ve diğer OberstufenprüfungenAnadili seviyesine yakındır.

ALMANCA AİLE BİRLEŞİMİ
Almanya’da yaşayan biriyle evlenerek Almanya’ya gidecek her Türk vatandaşı 2007 yılından beri uygulanan yeni uyum yasası nedeniyle önce A1 düzeyde Almanca öğrenmek ve aile birleşimi için Almanca A1 sertifikası almak zorundadır.
Almanya’nın  istediği Almanca A1 sertifikası sınavına hazırlık için Almanca aile birleşimi kurslarımız iki kurdan oluşur. Temel Almanca bilgisinin yanında A1 sınavına hazırlık yapılır.